Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

130 kilometrů v úniku se vyplatilo. 1. etapu Okolo Katalánska vyhrál Paterski

Prokontinentální tým CCC Sprandi Polkowice si připsal vítězství v první etapě  Okolo Katalánska. První v cíli byl Maciej Paterski, kolega českých jezdců Jana Hirta a Josefa Černého.

23.03.2015 / 17:44

Úspěch v první etapě Okolo Katalánska si připsal tým CCC

Osmadvacetiletý polský jezdec vyhrál souboj tříčlenné skupinky, která dokázala do cíle dojet s výrazným náskokem před zbytkem pole. V závěrečném sjezdu už nedokázal peloton sjet uprchlíky
Pierra Rollanda z Europcaru, Barta De ClercqaLotto Soudal a vítěze Macieje Paterskiho. Ten si nakonec stejně jako Rolland připsal na hlavní skupinu dvě minuty a čtyřicet sekund.

Práce ostatních týmů v pelotonu zřejmě nezafungovala dobře, když tři jezdci jeli na čele 130 kilometrů a ještě 20 kilometrů před cílem měli k dobru více než sedm minut. Do cíle stáhli závodníci v pelotonu přes čtyři minuty, což však nestačilo.

Na čelní příčce druhé skupiny dorazil do cíle český mladík z Etixx – Quick Step Petr Vakoč, skončil třináctý dvě místa za esem týmu Sky Christopherem Froomem. Froomův stájový kolega Leopold König dojel na 116. místě. Jan Hirt byl 111. a Josef Černý 159.